Dualar

Diş Ağrısı İçin Dua

Diş ağrıları çoğu zaman çekilmez bir hal alır ve ağrısı dünyayı bile görmeyi unutturabilir. Böyle durumlarda dahi el açıp yardım isteyeceğimiz her türlü ağrımızın şifasını verecek olan Allahu Teâlâ’ya dua etmeliyiz. Diş ağrısı için okunacak olan dualar diş ağrımızı geçireceği gibi böyle bir durumda yine Allahu Teâlâ’ya el açıp sabrettiğimiz için bizlere mükâfat olarak geri dönecektir. Diş ağrısı nedeniyle dua etmek dünya hayatından kolaylığı sağlayacağı gibi ahiret hayatında da bizlerin yüzünü güldürecek sevaplar olarak karşımıza çıkacaktır.

 

Diş Ağrısı İçin Okunabilecek Dualar

 

Kur’an-ı Kerim her türlü sıkıntımızı giderecek kadar rahmet dolu bir hazinedir. Bu nedenle diş ağrısı çekildiğinde Kur’an’da bulunan şifa ayetleri okunabilir. Peygamberimiz (s.a.v.) tarafından okunan şifa duaları ile diş ağrısı ortadan kaldırılabilir.

  • Ve nunezzilu minel kur’âni mâ huve şifâun ve rahmetun lil mu’minîne ve lâ yezîduz zâlimîne illâ hasârâ(hasâran).(1)

Bu ayeti kerime bir kaşık tuzun üzerine okunmalıdır. Daha sonra bir bardak suya atılarak suyun üzerine de Fatiha Suresi okunmalıdır. Ağrıyan dişten taraf bu su ile çalkalanmalıdır.

  • İnnema emruhu iza erade şey’en ey yekule lehu kün fe yekun, Fe sübhanellezı bi yedihı melekutü külli şey’iv ve ileyhi türceun.

Şehadet parmağı ağrıyan dişin üzerine koyularak yukarıda geçen Yasin Suresi’nin son iki ayeti 7 defa okunmalıdır. Allah’ın izni ile diş ağrısı kesilir. (2)

  • ‘’Euzü bi izzetillahi ve bi kudretihi min şerri ma ecidü ve uhaziru’’ (Hissettiğim ve çekindiğim şeyin şerrinden Allah’ın izzet v kudretine sığınırım.)

Peygamberimizden rivayet edilen bu hadisi şerife göre bir yeri ağrıyan ve ya şikâyet edilen yere Peygamberimiz elini koyar üç kere Bismillah der ve bu duayı okurdu. Diş ağrısı içinde okunabilir. (3)

  • Dişi ağrıyan kişi akşam namazı kıldıktan sonra iki rekât namaz kılmaya devam eder ve her rekâtta Muavvizeteyn surelerini okursa ve sonunda diş ağrısının geçmesi için dua ederse inşallah şifa bulur. (4)

Kaynaklar

 

(1)İsra Suresi, 82

(2)Yasin Suresi, 82,83

(3)Gizli İlimler Hazinesi, Mustafa İloğlu

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir