Ayetel Kursi

Ayetel Kursi Günde Kaç Kez Okunmalı ve Faydaları

Ayet’el-Kürsî, 313 kere okuyan kişinin her isteği yerine gelir; cesareti artar. Halk içinde sevgi, saygısı ve itibarı çoğalır. İstediği makama ulaşır. Asla kimse ona zarar veremez.
Resul-ü Ekrem Efendimiz (s.a.v)’in adları sayısınca 201 kere okuyan kimsenin, dünya ve ahiretle ilgili istekleri geri çevrilmez.
Ayet’el-Kürsî; yiyecek, buğday, pirinç, arpa benzer biçimde şeylere 313 kez okunarak, her okunuşta o şeye üflenirse bereketi artar, o şeyde verimlilik olur.
Ayet’el-Kürsî’yi her gün okumayı tane haline getiren kişinin Allah’u Teala geçmiş günahlarını bağışlar.
Ayet’el-Kürsî okuyan şahıs üstün bir zikir yapmış olur. Bundan dolayı onda hem Tevhid anlamı var hem de Kuran tilaveti vardır.
Ayet’el-Kürsî’de 34 Esma-i İlahi bulunur. 17 tanesi kapalı ve 17 tanesi de açık olarak bulunmaktadır. Bununla beraber 17 “mim” harfi, 17 de “vav” harfi vardır. Allah’u Teala’nın en büyük adı Ayete’l-Kürsi’de mevcuttur. Bu yüzden Ayet’el-Kürsî ile yakarış edilirse kabul edilir.
Ayet’el-Kürsî’yi bir hacet ve arzunun olması için okumak, o işin olmasına vesiledir. Bu ayeti okumaya devam eden devamı nispetinde yarar görür.
Ayet’el-Kürsî okumaya sadece peygamberler, sıddıklar ve şehitler devam eder. Şahıs okumaya devam ederse, ahlâkı şehit ve sıddıkların ahlakına ulaşır.
Ayet’el-Kürsî’yi okumaya devam eden kişiye; Allah’u Teala hayırlı ve yararlı kapılar açar. İlim öğretir; gizli saklı detayları ve tedavi etme yollarını öğretir. Hem Zahiri, hem de Bâtıni ilim nasip eder.
Ayet’el-Kürsî okunması mümkün ve sevabı mezar ehline bağışlanırsa, o mezar nurla dolar, mezar genişler ve ölünün derecesi, mevkisi ve makamı yükselir. Okuyana da büyük sevap verilir.
Ayet’el-Kürsî’yi fazlaca okuyanın anlayışı artar. Düşman şerrinden kurtulur. Allah’u Teala’yı büyük isimleriyle anmak, zikretmek isteyenler Ayete’l-Kürsi’yi okumalıdırlar. Ayete’l-Kürsi rahmet ve yardım kapılarını açar.
Sıkıntılı anlarda Ayet’el-Kürsî okunursa sorun geçer. Çekince durumunda okunursa okuyan o tehlikeden kurtulur.
Ayet’el-Kürsî’yi 170 kere okuyana Allah’u Teala her işinde destek sağlar. Güçlük çekmez. Üzüntü ve kederden uzak olur. Rızkı genişler. Arzularına ve isteklerine kavuşur.
Ayet’el-Kürsî, Bakara Suresinin ilk 4 ayetinde yer alır, Ayet’el-Kürsî’den sonra gelen 2 ayeti ve Bakara Suresinin son 5 ayetini okuyanın kendisine ve ailesine şeytan ve fenalık yaklaşamaz. Deli üstüne okunmaya devam edilirse şifaya deli şifaya kavuşur.
Şehvete düşkün, fena ahlaklı ve fena kişiler Ayet’el-Kürsî okur ve okumaya devam ederlerse durumları değişmiş olur. Ahlakları düzelir ve en iyi hale yönelmiş olurlar.
Ayet’el-Kürsî’yi okuyan kendini itimat içine alır. Cin ve şeytan, insana zarar veremez.
Gece yatarken Ayet’el-Kürsî okuyan, kendini itimat içine almış olduğu şeklinde, ailesini ve komşusunu da koruyup, itimat içine alır.
Ayet’el-Kürsî’yi her farz namazının arkasından okuyana Cennetin sekiz kapısı birden açılır, dilediğinden içeri girer. Öldüğü zaman direk Cennet onu bekler. Muttakilerin elde edeceği mükâfat verilir.
Her farz namazın arkasından Ayet’el-Kürsî okuyan ikinci bir namaza kadar korunmuş olur. Yatarken okuduğumuzda ise, 2 melek bizi korumaya alır.
Evimizden çıktığımız zaman Ayet’el-Kürsî okursak günahlarımız affedilir, şeytanlar ondan uzaklaşır. Cin, şeytan ve insan şerrinden ve korkularından güvenilir olur. Her şeyden muhafaza olunur.
Gece ve gündüz 10 kez İhlâs suresi ve Ayet’el-Kürsî’yi okumaya devam eden şahıs, Allah’ın rızasını kazanır. Şeytandan korunur. Mahşerde peygamberlerle beraber olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir