Dualar

Terk Eden Sevgilinin Dönmesi İçin Okunacak Dualar

Bütün anlarda el açılıp yardım istenecek bir Rabbin varlığı insanlara huzur verir. Hele ki sıkıntılı zamanlarda, kullardan ümidin kalmadığı, hayırlı çıkış kapıları beklendiği bir anda Allahu Teâlâ’ya duada bulunmak ayrıca önemlidir. Kulların sıkıntılı zamanlarından olan terkediliş zamanlarında yine Allah’a yönelerek hayırlı bir yol istemek en güzeli olacaktır. Terk eden sevgilinin dönmesi ya da Allahu Teâlâ’nın daha güzel kapılar açması için duada bulunmak gerekir.

 

Terk Eden Sevgililer İçin Okunabilecek Dualar

  • Tatlı bir besinin üzerine Alak Suresi 18 defa okunmalıdır. Ancak 18 okumada da Alak Suresinin son secde ayeti okunmamalıdır. Daha sonra 19.kez Alak Suresi okunup sondaki secde ayeti de okunmalıdır. Secde ayetinden sonra hemen secde edilmeli ve istenen şey söylenmelidir. Tatlı muhabbet duyulan kişiye yedirildiğinde o da karşı tarafa büyük bir aşkla bağlanacaktır. (1)
  • ‘’El- Vedud’’ ismi bir atlas üzerine 20 defa yazılıp üzerinde taşınırsa kime muhabbet besleniyorsa o kişide bu kişiye karşı muhabbet duyar. (2)
  • Allahümme ya camian naşi li yevmin la raybe fih. İcma’ beyni ve beyne fülan ibni fülaneh/(eğer geri gelmesi istenen kişi kadınsa) fülanete binti fülanete. İnneke la tuhliful miad.

Anlamı:

 

Ey Allah’ım! Şüphesiz ki sen hakkında şüphe duyulmayan günde insanları toplayacaksın. Beni ve onu (……………….) da topla. Şüphesiz ki sen vaadinden dönmezsin. (3) Geri gelmesi istenen kişi için 3 ya da 7 gece boyunca 70’şer kere Karia Suresi okunursa Allah’ın izni ile bu kişi geri döner. Sure okunurken gelmesi istenen kişi düşünülmelidir.

  • Kul in kuntum tuhibbûnallâhe fettebiûnî yuhbibkumullâhu ve yagfir lekum zunûbekum, vallâhu gafûrun rahîm(rahîmun).

Anlamı:

 

“Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyun ki, Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Çünkü Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.” (4)

Yukarıdaki ayeti kerime sabah namazından sonra 100, öğle namazından sonra 150, yatsı namazından sonra 200 defa okunursa ve buna 3 gün boyunca devam edilirse istenen kişi kısa zamanda bu ayeti okuyana döner.

 

Kaynaklar

 

(1)Gizli İlimler Hazinesi, Mustafa İloğlu

(2)Kur’an-ı Kerim’in Havas ve Esrarı, İmam Yafii

(3)Al-i İmran, 9- Gizli İlimler Hazinesi, Mustafa İloğlu

  1. Al-i İmran, 31

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir