İslami Bilgiler

Kadınların Cennete Girebilmesi İçin Özel Bir Yollar

Değerli hanımlar!!
Rabbim hanımefendilere cennete girmek için büyük bir fırsat vermiştir. Buda sadece eşlerinize itaatla olur. Bazı şeyler oldukca zor gelebilir fakat sabrlı olunursa bu zorlukların üstesinden gelebilinir. 2 günlük dünya için niçin eşlerinizi üzesiniz? Niçin onları öfkelendiresiniz? Niçin bu şekilde haddi aşmış olasınız?. Hanım eşini razı edebilir. Saliha bir karı için bu, o denli zor degildir. Eğer zor geliyorsa bu Yalnız vakaları büyütüp işi zorlaştırıyor olmanizdan meydana gelmektedir.
Hanımlar!
Kocanız öfkeli, sinirli yada sevmediğiniz huylara haiz olabilir. Bu rahatsız oldugunuz huyları adamın başına kakmak yerine niçin ondaki huyları degiştirmek için çaba gösterilmesin? Ki degiştirilmiyorsa da niçin sabr gösterilmesin?. Eşiniz eve vardığında sizinle paylaşmak istedikleri oldukca şeyler olabilir. Bu tarz şeyleri sabrla kulak verin ve katkılarda bulunun. Ihmal etmeyin ki Rabbimizden sonrasında onların en yakını sizlersiniz.
Evlilik bir oyun degildir. Ne kadar ciddi sorumlulukların oldugunun bilincinde olun. Avukat benzer biçimde dakikalarca eşinizin başını şişirmeyin. Onlarla ASLA yüksek sesle yada bagırarak konuşmayın. Unutmayınki hiçbir adam, fazlaca dırdır meydana getiren ve yüksek sesle konuşan kadınlardan hoşlanmaz. Herhangi bir tartışmanızda Haklı olsanız dahi yada eşiniz sizi haklı bulsa dahi bagırarak konuşmanızdan dolayı kalbinizi kırabilir. Sonrada eşim beni asla anlamıyor hep kalbimi kırıyor demeyin. Azcıkta hatayı kendinizde arayın.
Eşlerinizle muhabbet edin. Daima boş şeyler anlatmayın. Eşlerinizle söyleşi ettiginiz de devamlı boş ve gereksiz şeyler anlatmanız zaman içinde kocanızın sohbetinizden özgü almamaya sebebiyet verebilir. Ve bakış açısından düsebilirsiniz. Sözgelişi ogün çıkan haberleri yada bir kitabta okudugunuz kısmı yada yeni ögrendiğiniz bir hadis ve ayeti paylaşabilirsiniz. Eşiniz bundan büyük mutluluk duyacaktır. Onlara daima hakkı hatırlatın. Evde islami bir atmosferi onlar oluşturamıyorlarsa bundan şikayetçi olmak yerine bunu siz oluşturun. Herşeyi eşlerinizden beklemeyin.
Tarışmalarınızda ‘sen hatalısın’ demek yerine ilk olarak hatayı kendinizde arayın. ‘ben ne yaptım ki kocam bana bu şekilde davrandı’ deyin. Yetkin olun eksiklerinizi daima kocalarınıza yansıtmayın. Ihmal etmeyin! Eşlerinize karşı yapacağınız en küçük bir iyilik ve fenalık Allah’u Teala katında yazılı tutulacaktır. Ve Gene ihmal etmeyin ki; Koca kadının hem cenneti hemde cehennemidir. Görüldüğü suretiyle cennette girmek için elimizde büyük bir olanak var. Eşlerimize Rabbimizin istediği benzer biçimde itaat edersek Yüce Yaratıcımızın cennetindeki kapıları bizlere açacaktır İnşaallah. Rabbim tüm müslüman bayanları cehennemde en oldukça yanacak olan kadınlardan eylemesin. Amin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir