Cinler ve Şeytan

Cinlerden Korunma Yolları

Cin; gözle görülemeyen, çok farklı suretlere ve şekillere bürünebilen, cinsel ilişkiye girebilen, sahip olduğu sureti etkisi altına alıp yönlendirebilen ruhani varlıklardır. Cinler insanlara, hayvanlara musallat olabildikleri gibi dağınık odalar içine, karanlık kutu sokak ve mahallerde bulunabilirler. Cin musallat olmuş kişileri medyumların iyileştireceği gibi bir inanış yaygın bir şekilde halk arasında vardır.  Cinlere maruz kalmamak, cinlerden korunmak ve korku sebebiyle akıl hastalıklarına yakalanmamak için alınması  gereken bazı önlemler vardır.

1 – Gün boyu abdestli olmanıza özen gösterin. Abdestli olduğunuz sürece cinler sişze yaklaşamayacaktır.
2- 11 Ayet- el Kürsi, 11 Felak Suresi, 11 Nas Suresi, 3 ihlas ve 7 Fatiha suresi okunmalıdır. Gün içerisinde bu sureler zaman buldukça okunmalıdır.
3- ün içinde sürekli Kelime- i Temcid olarak bilinen ‘’ La Havle Vela Kuvvete İlla Billah ’’ ( güç ve kudret ancak Allah’ındır ) sözlerini okumak gereklidir.
4- Gün içinde sabah, öğlen, ikindi ve akşam namaz vakitlerinde şu duayı üçer kez okumak gereklidir: bismillahillezi layedurru meaismihi şey’ün fil ard’ıvela fi’s semavi ve hüve’s  semi’ül alim. Euzi bi kelimatillahi- t tamlmat min  şerri ma halaka. ( yerde ve gökte isminin anılmasıyla hiçbir zarar verilemeyecek Allah’ın adıyla. Şüphesiz ki o her şeyi görür ve bilir)
5- Peygamber efendimiz ( sav ) cinlere karşı bu duayı okuyun dediği: ‘’ la ilahe illa llahu Vahdehüla şerikeleh, lehülmülküvele hülhamdü ve hüve ala külli şeyin kadir’’ duasını 100 kere okumalıyız.
6- Evin içinde kuran okuyun, abdest alarak namaz kılın.
7- Mu’ minun suresinin 97 ve 98. Ayetleri olan; ‘’ ve gul rabbi euzü bike min hemezati’ şşeyatin ‘’ Rabbim, şeytandan sana sığınırım, ‘’ ve euzü bike rabbi en yehdurün ‘’ ve onların benim yanımda bulunmalarından sana sığınırım, duaları okunmalıdır.

Cinler, duaların okunduğu, namazın kılındığı ve kuranı kerim okunan alanlara yaklaşmazlar. Bu nedenle evlerinizde kranı kerim oyunuz, namaz kılın ve cinlere karşı etkili duaları okuyun. Bunların yanında evlerimizin düzeni ve temizliği ile ilgili yapmamız gerekenler ve almamız gerekn önlemler vardır.

1- Evlerimizi her daim temiz tutmalı tuvalet gibi alanları mutlaka sirkeli su ile yıkamalıyız.
2- Odalarımızdaki dağınıklıkları toplamalı ve tertipli olmalıyız. Cinler dağınık ortamları çok severler.
3- Yataklarımız her zaman düzenli olmalı ve yatağa abdestsiz girilmemelidir.
4- Eve girerken her odaya adım atarken euzü besmele çekilmelidir. Cinler besmele çekilmesinden hoşlanmazlar va odayı terk ederler.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir